TRIZ jako narzędzie w pragmatycznych innowacjach 20 maja 2019
Zarejestruj się! Ilość miejsc ograniczona
Podkarpackie Centrum Innowacji wraz z Uniwersytetem Rzeszowskim, Politechniką Rzeszowską, Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania oraz Novismo Sp. z o. o. serdecznie zapraszają na seminarium pt. Współczesna TRIZ jako narzędzie w pragmatycznych innowacjach.
Metodyka Pragmatycznych Innowacji na podstawie TRIZ to skuteczne i potwierdzone w praktyce biznesowej podejście analityczne, pozwalające na stworzenie efektywnej strategii innowacyjnej w przedsiębiorstwie i połączenie jej z modelem biznesowym firmy. Dzięki zastosowaniu metodyki i wykorzystaniu narzędzi Inżynierii Innowacji zmienia się dotychczasowy paradygmat innowacyjności oparty na przypadkowości, czy też geniuszu wynalazcy. W oparciu o analityczne i systemowe podejście, Inżynieria Innowacji zapewnia efektywne tworzenie innowacji według algorytmu postępowań. W miejsce przypadku i nieokreśloności w postępowaniu, metodyka wprowadza zestaw narzędzi analitycznych i strategicznych przenosząc innowacyjność w obszar planowania biznesowego, tak jak ma to miejsce w przypadku kontroli kosztów czy jakości.
Współczesna Teoria Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań (TRIZ) to nauka dostarczająca narzędzi do platformy Pragmatycznych Innowacji. Jest to system tworzący nowe wartości poprzez innowacje, a także umożliwiający uzyskanie wysokiego zwrotu z inwestycji w innowacje.
Pragmatyczne Innowacje dostarczają rozwiązań (produktów, technologii i modeli) na drodze do sukcesu i wskazują, na których koncepcjach opierać krótko- i długoterminowe strategie rozwoju innowacyjnego. Rekomendacje te oparte są na analizie danych rynkowych i trendów technologicznych. Siła pragmatycznych innowacji na podstawie współczesnej TRIZ leży w ich możliwościach systematycznego odkrywania nieoczywistości i rozwiązań, które dotychczas dostrzegali jedynie nieliczni. Co więcej, Pragmatyczne innowacje nie są jedynie systemem skupiającym się tylko na strategii biznesowej lub wyłącznie na rozwoju technologii – łączą obie te sfery, wskazując możliwości innowacyjne, na których warto się skupić i podpowiadają, co zrobić, by z sukcesem możliwości te wykorzystać.
Szczegółowe informacje o bezpłatnym seminarium wraz z możliwością rejestracji na ww. wydarzenie są możliwe na stronie:
Serdecznie zapraszamy !
Odsłony: 2208