JoomlaTemplates.me by BlueHost Reviews

Czy Biznes i Samorząd mogą współpracować?

 

G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego to obiekt, którego misją jest wspieranie aktywności biznesowej i samorządowej, a także promocja głównych walorów Podkarpacia skupiających się na szeroko pojętym przemyśle technicznym oraz nowych technologiach, dlatego też kwestie te będą omawiane podczas najbliższe edycji Kongresu BWL. Ideą, którą od samego początku żyje zarówno obiekt, jak i Kongres Business Without Limits jest biznes bez ograniczeń, biznes nieznający granic ani terytorialnych, ani mentalnych, biznes przynoszący zyski całemu społeczeństwu. Idea ta była uwzględniona również podczas budowania agendy V edycji Kongresu BWL.

W trakcie Kongresu będziemy dyskutować z przedstawicielami biznesu i samorządu o istotnych przede wszystkim dla Podkarpacia sprawach. Poruszone zostaną kwestie inteligentnych specjalizacji, innowacji czy energetyki – podkreśla Kamil Szymański. W panelu Samorząd i biznes szerszej publiczności zostaną zaprezentowane najlepsze biznesowe projekty, w których ważną rolę odgrywa współpraca samorządu z regionalnymi przedsiębiorcami. Jako wzorce można podać współpracę Miasta Stalowa Wola i Huty Stalowa Wola oraz projekt kardiologiczny realizowany przez Centrum Medyczne MEDYK. Podczas Kongresu BWL nie zabraknie debaty na temat Inwestycji. Zaproszeni prelegenci porozmawiają o dynamice i kierunkach rozwoju południowo-wschodniej Polski. Zostaną również omówione powody wzrostu cen energii, jej wpływu na konkurencyjność gospodarki czy transformacji technologicznej w energetyce. Dlatego też w panelu Energetyka, którego myślą przewodnią będą zagadnienia związane z wyzwaniami i aktualną sytuacją na rynku energii, dyskusję podejmą politycy, przedstawiciele świata nauki i największych firm pochodzących z Podkarpacia.

Wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami V edycji Kongresu BWL podzielą się m.in.: Marta Półtorak – Prezes Zarządu Marma Polskie Folie i Prezes Millenium Hall, Michał Tabisz – Prezes Zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka, Stanisław Mazur – Prezes Zarządu Centrum Medycznego MEDYK, Mariusz Bednarz – Prezes Zarządu Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Jerzy Krzanowski – Wiceprezes Nowy Styl Group, Stanisław Głodowski – właściciel firmy GC Energy, dr Grzegorz Wisz – Prezes Zarządu Podkarpackiego Kastra Energii Odnawialnej, Krzysztof Malicki – Prezes Zarządu Excento czy Juliusz Kłosowski – Prezes Warsaw Voice.

Uwieńczeniem merytorycznej części wydarzenia będzie Debata Prezydencka o Gospodarce,
w której udział wezmą kandydaci na Prezydenta Miasta Rzeszowa: Łukasz Belter z Komitetu Wyborczego Nowej Prawicy, Wojciech Buczak z Komitetu Wyborczego Prawa
i Sprawiedliwości, Tadeusz Ferenc z Komitetu Wyborczego Stowarzyszenie i Rozwój Rzeszowa, Krzysztof Kaszuba z Komitetu Wyborczego Wyborców Wolności w Samorządzie oraz Maciej Masłowski z Komitetu Wyborczego Wyborców Kukiz’15. Będzie to świetna okazja do poznania opinii o gospodarczej przyszłości Rzeszowa wszystkich ubiegających się o stanowisko włodarza stolicy województwa podkarpackiego.

Część konferencyjna z dużą dawką ciekawych dyskusji na najważniejsze dla województwa podkarpackiego tematy gospodarcze to fundament V edycji Kongresu BWL, ale nie jedyna atrakcja tego wydarzenia. Przysłowiową wisienką na torcie będzie Gala XVII Edycji Konkursu Podkarpacka Nagroda Gospodarcza, na której zostaną wręczone nagrody najlepszym i najaktywniejszym gospodarczo firmom regionu Podkarpacia.

Wszyscy zainteresowani dyskusjami, prelekcjami i gospodarczą przyszłością zarówno Miasta Rzeszowa, jak i całego Podkarpacia mogą wziąć udział w wydarzeniu bezpłatnie!
Wystarczy zarejestrować się na: http://www.g2aarena.pl/rejestracja/bwl5/

Szczegóły na: http://businesswithoutlimits.pl/

Odsłony: 1170