JoomlaTemplates.me by BlueHost Reviews

PIKNIK EKOLOGICZNY

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie, Wydział Bilogiczno-Rolniczy Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Podkarpacki Klaster Energii Odnawialnej

zapraszają na PIKNK EKOLOGICZNY

    Niedziela, 6 lipca 2014, godz. 12.00 – 18.00
Gmach Główny Muzeum Okręgowego, ul. 3 Maja 19


Piknik Ekologiczny rozpoczyna wakacyjny cykl niedzielnych imprez plenerowych pod nazwą Muzealny Wehikuł Czasu. Jest imprezą otwartą dla wszystkich, podczas której w niekonwencjonalny i atrakcyjny sposób każdy zainteresowany tematyką ekologiczną, może poszerzyć swoją wiedzę z tego zakresu, zdobyć praktyczne umiejętności w rozpoznawaniu zagrożeń dla środowiska oraz zrozumieć i poznać różne zjawiska fizyko – chemiczne oraz biologiczne zachodzące w świecie przyrody. Zwiedzający poprzez zabawę i doświadczenia będą mili szanse zapoznać się ze sposobami przyjaznego środowisku projektowania przestrzeni do pracy i mieszkania, zobaczą jak nowoczesne technologie zastosowane w domu pozwalają na oszczędzanie energii elektrycznej czy cieplnej a przez to oszczędzanie sporych kwot w budżecie domowym. Na pikniku zaprezentują się gospodarstwa i zakłady produkujące zdrową żywość, którą będzie można degustować oraz zakupić. Dla najmłodszych uczestników nie zabraknie konkursów wraz z nagrodami, zabaw i gier, warsztatów.   
W klimacie pikniku familijnego, pragniemy zintegrować całe rodziny, mieszkańców Rzeszowa wokół niezwykle istotnego dla nas wszystkich tematu, jakim jest ekologia. Dlatego serdecznie zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu, podczas którego nikt nie będzie mógł się nudzić.


Wstęp wolny

Piknik odbywa się w ramach akcji edukacyjnej pt. „Ogród pomiędzy naturą a kulturą”
realizowanej przy finansowym wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie