JoomlaTemplates.me by BlueHost Reviews

Jeden z największych projektów V2G

W Maladze realizowany jest jeden z największych projektów V2G na świecie

 

200 samochodów i 29 szybkich ładowarek CHAdeMO bierze udział w Zem2All - jednym z największych projektów V2G na świecie, realizowanym w Maladze

 

żarówka zasilana energią z pojazdu podczas demonstracji funkcji V2G-V2H żarówka zasilana energią z pojazdu podczas demonstracji funkcji V2G-V2H

Z końcem kwietnia w Maladze ruszył jeden z największych programów pilotażowych poświęcony pojazdom elektrycznym i dwukierunkowej wymianie energii między pojazdami a siecią elektroenergetyczną Zem2All. Liderami przedsięwzięcia są japońskie firmy Mitsubishi Heavy Industries (MHI), Hitachi i Mitsubishi Corporation  oraz hiszpańska Endesa.

W Zem2All testowanych jest łącznie 200 samochodów elektrycznych - 160 Mitsubishi i-MiEV i 40 Nissanów Leafów, mogących korzystać z sieci 200 punktów wolnego ładowania oraz 29 szybkich ładowarek CHAdeMO, z których 6 wyposażono w funkcję V2G. Biorąc pod uwagę, że w całej Hiszpanii zarejestrowano dotąd 24 szybkie ładowarki CHAdeMO (wcześniejszy wpis), Malaga musi ich mieć więcej niż cała reszta kraju razem wzięta. Szybkie ładowarki rozmieszczono w 9 lokalizacjach, przy czym urządzenia V2G firmy Endesa znajdują się w jednym miejscu.

4-letni projekt Zem2All ma budżet 60 mln EUR, a jednym z jego celów jest przetestowanie w rzeczywistych warunkach ładowania akumulatorów pojazdów, gdy istnieje wysoka podaż energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych oraz oddawanie energii do sieci w momentach szczytu zapotrzebowania. Projekt zainaugurował Filip Burbon, książę Asturii.

http://samochodyelektryczne.org/w_maladze_realizowany_jest_jeden_z_najwiekszych_projektow_v2g_na_swiecie.htm

Odsłony: 1834